Prawidłowo wykonana wylewka to gwarancja, że nasza podłoga będzie równa i stabilna. Takie rezultaty otrzyma się tylko wtedy, gdy zastosuje się odpowiedniej jakości materiały budowlane. Z całą pewnością można do nich zaliczyć wylewki z anhydrytu, które w porównaniu do cementowych również odznaczają się świetnymi parametrami, a w niektórych sytuacjach sprawdzają się lepiej.

Kiedy zastosować wylewki anhydrytowe Śląsk?

 

Prawidłowo wykonana wylewka to gwarancja, że nasza podłoga będzie równa i stabilna

Anhydryt to bezwodna forma siarczanu wapnia, która pod wpływem działania wody zwiększa swoją objętość i osiąga podobne parametry jak gips. Mieszanka anhydrytu z wodą ma płynną konsystencję i jest bardzo łatwa z nakładaniu – tworzy gładkie, równe i samopoziomujące się powierzchnie szczelnie zapełniając wszystkie niedoskonałości. Poza tym znacznie szybciej schnie niż posadzki cementowe, co pozwala na szybsze przejście do kolejnych prac wykończeniowych.

Wylewki anhydrytowe Śląsk można stosować jako podkład na każdego rodzaju podłogi. Można więc położyć na nich zarówno panele, parkiet, kamień, terakotę, jak różnorodne wykładziny podłogowe. Świetnie więc sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnych domach jednorodzinnych.

Wylewki z anhydrytu polecane są przede wszystkim tam, gdzie istnieje lub będzie instalowane ogrzewanie podłogowe. Wylewki anhydrytowe Śląsk znacznie szybciej się nagrzewają od posadzek cementowych, dzięki czemu są znacznie bardziej funkcjonalne i komfortowe dla naszych mieszkań.

Właściwości wylewek anhydrytowych

Bez obaw można o nich powiedzieć, że są świetnym materiałem budowlanym, który wykazuje się następującymi cechami:

  1. Wylewki anhydrytowe Śląsk odznaczają się lepszą elastycznością od cementowych, pozostając przy tym bardzo wytrzymałymi i nie wymagając zbrojenia.
  2. Mają właściwości samopoziomujące, a płynna konsystencja zdecydowania ułatwia ich szybkie wykonanie.
  3. Wylewki anhydrytowe Śląsk znacznie szybciej wysychają i są lżejsze od cementowych.
  4. Idealnie sprawdzą się w przypadku ogrzewania podłogowego i nadają się jako podkład do każdej podłogi.

Czy istnieją przeciwwskazania do zastosowania wylewki anhydrytowej?

 

Wylewka anhydrytowa nie jest odporna na wodę i pod jej wpływem może stracić na swojej jakości, dlatego jeśli zdecydujemy się na takie posadzki w miejscach takich jak łazienka czy pralnia, gdzie znacznie łatwiej o wilgoć i zalanie, to konieczne jest zadbanie o odpowiednią izolację przeciwko wilgoci

Wylewka anhydrytowa nie jest odporna na wodę i pod jej wpływem może stracić na swojej jakości, dlatego jeśli zdecydujemy się na takie posadzki w miejscach takich jak łazienka czy pralnia, gdzie znacznie łatwiej o wilgoć i zalanie, to konieczne jest zadbanie o odpowiednią izolację przeciwko wilgoci. Poza tym nie istnieją inne przeciwwskazania, które wykluczałyby zastosowanie wylewek anhydrytowych w zabudowie jednorodzinnej.