Posadzki z cementu i anhydrytu to najczęstsze rozwiązania stosowane obecnie w budownictwie. Zarówno jeden jak i drugi materiał budowlany odznacza się odpowiednimi parametrami, dzięki czemu powstające wylewki spełniają konieczne wymogi. Co trzeba wiedzieć o posadzkach anhydrytowych i dlaczego warto zastosować je w budownictwie jednorodzinnym?

Wysoka wytrzymałość i odporność

Posadzki anhydrytowe Zabrze to materiał budowlany, którego głównym składnikiem jest anhydryt, czyli bezwodna forma siarczanu wapnia. W połączeniu z wodą anhydryt zwiększa swoją objętość i idealnie wypełnia powierzchnie tworząc równe, gładkie i samopoziomujące się posadzki. Odznaczają się one większą elastycznością i tym samym również wytrzymałością nie wymagając przy tym zbrojenia. Anhydryt można zakupić w postaci suchego materiału, który wymaga połączenia z wodą lub zdecydować się na gotowe, płynne i prawidłowo połączone mieszanki. Układanie tego rodzaju wylewki jest proste i przebiega znacznie szybciej niż w przypadku cementu. Posadzki anhydrytowe Zabrze są przy tym lżejsze.

Możliwość zastosowania w różnych powierzchniach

Posadzki anhydrytowe Zabrze to idealne rozwiązanie w przypadku domów jednorodzinnych – stanowią świetny podkład dla różnego rodzaju podłóg. Można na nich zastosować zarówno parkiet, panele, jak i kamień czy wykładziny podłogowe. Dodatkowo znacznie skracają prace budowlane, ponieważ wylewki z anhydrytu szybciej schną od cementowych i tym samym umożliwiają wcześniejsze rozpoczęcie kolejnych prac wykończeniowych.

Posadzki anhydrytowe Zabrze to materiał budowlany, którego głównym składnikiem jest anhydryt, czyli bezwodna forma siarczanu wapnia

Tego typu posadzki są również niezastąpione w przypadku, gdy w domu zastosowane zostało ogrzewanie podłogowe. Ten materiał budowlany zacznie lepiej przewodzi ciepło niż cement. Tym samym podłogi nagrzewają się szybciej wpływając na nasze uczucie komfortu w swoim domu.

Posadzki anhydrytowe w kuchniach i łazienkach

Należy być ostrożnym w zastosowaniu posadzek anhydrytowych w takich miejscach jak łazienki, pralnie czy kuchnie. Anhydryt jako materiał budowlany traci nieco na swoich parametrach pod wpływem wilgoci czy zalania. Jeśli więc chcemy również w takich pomieszczeniach zastosować posadzki anhydrytowe Zabrze, to warto przede wszystkim zadbać o odpowiednią izolację przeciwwilgociową.

Głównie więc ze względu na takie cechy jak:

  • łatwość zastosowania,
  • szybsze schnięcie,
  • gładkie i równie powierzchnie,
  • lekkość i wytrzymałość,
  • brak konieczność zbrojenia oraz dylatacji,

warto rozważyć zastosowanie tego rodzaju materiału budowlanego przy okazji wykonywania posadzek w swoim domu.