Posadzki anhydrytowe Opole są dziś najczęściej wybieranym materiałem używanym jako podkład podłogowy. Nie bez powodu cieszą się aż tak dużym zainteresowaniem. Posiadają szereg wspaniałych właściwości, które ułatwiają proces wylewania posadzek.

Co to jest anhydryt?

Posadzki anhydrytowe Opole nie bez powodu zyskują coraz większe grono zwolenników

Anhydryt jest spoiwem pozyskiwanym na trzy różne sposoby, stąd jego podział na:

  • naturalny (jako kopalina)
  • syntetyczny (powstający z przetworzenia skały wapiennej fluorytu)
  • termiczny (pochodzenia przemysłowego)

Charakterystyka mieszanek anhydrytowych

Wylewki anhydrytowe tworzone są na podstawie spoiwa anhydrytowego i posiadają grubość od 20mm (cienkowarstwowe) do 70mm (grubowarstwowe). Mogą być one przeznaczona do wyrównania powierzchni lub być użyte jako jastrych. Nadają się do suchych pomieszczeń wewnętrznych, takich jak: domki jednorodzinne, mieszkania, budynki użyteczności publicznej itd. Ponadto mają świetne zastosowanie na dużych powierzchniach, jak na przykład: hale, szpitale.

Zalety wylewek anhydrytowych

Posadzki anhydrytowe Opole nie bez powodu zyskują coraz większe grono zwolenników. Posiadają wiele właściwości, dzięki którym wylanie podłogi staje się szybkie i proste. Oto niektóre z tych pozytywów:

  • są samopoziomujące i płynne, dzięki czemu tworzą gładkie i równe powierzchnie
  • szybko schną, dzięki czemu czas oczekiwania na dalsze prace remontowe staje się krótszy
  • są prawie bezskurczowe, co pozwala na wylewanie ich strefami na ogromnych przestrzeniach
  • dobrze przewodzą ciepło, dlatego świetnie sprawdzą się przy ogrzewaniu podłogowym
  • są lżejsze niż cementowe, dzięki czemu nie obciążają stropu
  • nie wymagają zbrojenia
  • umożliwiają dokładne wypełnienie przestrzeni pomiędzy elementami instalacji ogrzewania podłogowego

Minusy wylewek anhydrytowych

Wylewki anhydrytowe tworzone są na podstawie spoiwa anhydrytowego i posiadają grubość od 20mm (cienkowarstwowe) do 70mm (grubowarstwowe)

Choć wylewki anhydrytowe są doskonałym pomysłem na równe podłogi we wnętrzach, nie są jednak pozbawione negatywów. Po pierwsze, nie można ich stosować na zewnątrz (np. na tarasach, balkonach). Nie jest wskazane użycie ich w pomieszczeniach, w których jest duże zawilgocenie, jak np.: łazienki, piwnice itp. Posadzki anhydrytowe są mniej odporne i wytrzymałe niż wylewki cementowe, dlatego lepiej nie kłaść ich w garażach, pomieszczeniach gospodarczych itp.

Okazuje się, że posadzki anhydrytowe to produkt najczęściej wybierany przez konsumentów, którzy używają ich do wnętrz swoich mieszkań, domów. Tak wiele cennych właściwości, którymi charakteryzują się posadzki anhydrytowe są siłą przetargową jeśli chodzi o wybór klientów.

Można powiedzieć, że stosowanie wylewek cementowych w pomieszczeniach odchodzi już do lamusa. Zresztą, nie ma się czemu dziwić, kiedy są lepsze rozwiązania.