W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się DMKA-wylewki posadzki anhydrytowe Zabrze jest miejscem, gdzie można liczyć na pomoc profesjonalnych ekip budowlanych.

Czym są posadzki anhydrytowe?

Jakość materiałów budowlanych jest niezwykle ważna i doskonale wiedzą o tym specjaliści. Dawniej stosowana była głównie wylewka cementowa, ale jest ona zdecydowanie mniej ekonomiczna od wylewki anhydrytowej. Warto również dodać, że wylewka cementowa jest znacznie droższa, dlatego ekipy budowlane chętniej stosują wylewkę anhydrytową. Jest to naprawdę nowoczesny materiał, który tworzy się z odwodnionego gipsu. Wylewki anhydrytowe wytwarzane są na bazie specjalnego spoiwa. Wylewka samopoziomująca ma oczywiście płynną konsystencję, dlatego nawet mało doświadczone i początkujące osoby nie powinny mieć problemów z rozprowadzaniem. Jedną z największych zalet tej wylewki jest to, że łatwo jest uzyskać idealnie gładkie podłoże. Nie trzeba wcale dużego doświadczenia, żeby poradzić sobie z posadzką anhydrytową. Posadzka anhydrytowa może być stosowana także na powierzchni, gdzie zostało zamontowane ogrzewanie podłogowe. Na wylewkę anhydrytową można także położyć różne rodzaje okładzin. Mogą to być kamienie, płytki, a nawet wykładzina winylowa. Do posadzki anhydrytowej doskonale pasuje posadzka żywiczna lub panele podłogowe. Warto mieć na uwadze, że posadzka anhydrytowa doskonale przewodzi ciepło, dlatego jest skuteczniejsza niż wylewka cementowa. Wystarczy ułożyć posadzkę i to wszystko, ponieważ dalsze zabiegi pielęgnacyjne wcale nie są konieczne.

Zastosowanie wylewki anhydrytowej


Posadzki anhydrytowe wykorzystywane są głównie w nowoczesnych systemach podłogowego ogrzewania. Podkład ma konsystencję płynną, dlatego bardzo łatwo można wypełnić wolną przestrzeń. Posadzka anhydrytowa ma naturalne właściwości i jest bardzo łatwo do rozprowadzania. Nie wymaga też dodatkowego zbrojenia, ponieważ jest niezwykle elastyczna. Według specjalistów jest także łatwiejsza w użytku, ponieważ jest bardzo lekka. W porównaniu do niej, wylewka cementowa jest naprawdę ciężka. Jeden dzień całkowicie wystarczy, żeby wykonać wylewkę anhydrytową. Doświadczona ekipa budowlana powinna sobie z tym zadaniem poradzić w mniej niż trzy godziny. Już po upływie 48 godzin od wykonania wylewki można rozpoczynać prace remontowe oraz budowlane. Trzeba jednak odczekać 5 dni, żeby móc włączyć ogrzewanie podłogowe. Posadzki anhydrytowe są też odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zginanie. Można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, ponieważ nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych zbrojeń.