W ostatnich latach dosyć dużym zainteresowaniem cieszą się posadzki anhydrytowe Opole (https://www.dmka-wylewki.pl/opole.html) jest miejscem, gdzie działa wiele profesjonalnych ekip budowlanych.

Czym są posadzki anhydrytowe?

Popularność wylewki anhydrytowej nie jest jednak jeszcze tak duża, jak wylewek cementowych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że podkład anhydrytowy to gotowa mieszanka, która cechuje się bardzo dużą wytrzymałością oraz dobrymi parametrami termoprzewodzącymi. W niektórych sytuacjach taka wylewka sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż powszechnie stosowana wylewka cementowa. Należy pamiętać, że posadzka anhydrytowa jest samopoziomująca. Stosuje się ją głównie przy budowie budynków o dużej powierzchni oraz domków jednorodzinnych. Tego typu wylewki wykorzystywane są także w szkołach, szpitalach oraz innych budynkach użyteczności publicznej. Co jest bardzo istotne, wylewka anhydrytowa schnie w ekspresowym tempie. To sprawia, że nie trzeba czekać długo na posadzkę. Jest to bardzo duża przewaga nad wylewką cementową, która schnie dosyć długo. Doświadczone osoby są w stanie wykonać posadzkę anhydrytową nawet w ciągu jednej doby. Można to oczywiście zrobić w znacznie krótszym czasie, ale lepiej postawić na dokładność i się nie spieszyć. Zaledwie po 48 godzinach można rozpocząć inne prace remontowe lub budowlane. Po upływie 5 dni od wykonania wylewki można włączyć ogrzewanie podłogowe, o ile zostało wcześniej przygotowane. Warto mieć na uwadze, że wylewkę anhydrytową można stosować na różnych rodzajach powierzchni.

Konserwacja posadzki


Rodzaj okładziny, którą umieścimy na posadzce również nie ma większego znaczenia. Mogą to być kamienie lub płytki, a także można wykorzystać wykładzinę winylową. Taka posadzka doskonale pasuje także do paneli podłogowych, które niestety są dosyć wymagające w konserwacji. Posadzki anhydrytowe mają przede wszystkim duże możliwości, jeżeli mówimy o dylatowaniu. Dylatacja podłóg grzewczych do 200-300 m2 jest jak najbardziej możliwa. Możliwości są jeszcze większe, jeżeli ogrzewanie podłogowe nie zostało zamontowane. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że posadzkę anhydrytową można wykonać w dowolnym pomieszczeniu. Można jednak zrezygnować z łazienki, ponieważ panuje tam duża wilgotność. W takiej sytuacji warto postarać się o dodatkową ochronę, czyli na przykład folię w płynie. Folia pomoże skutecznie zabezpieczyć posadzkę przed zawilgoceniem. Dodatkowe szlifowanie nie jest potrzebne w przypadku posadzek anhydrytowych. To sprawia, że można zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Taka wylewka jest przeważnie gotowa już po 12-15 godzinach (więcej).