Posadzki anhydrytowe są to płynne wylewki samopoziomujące, które wytwarzane są na bazie spoiwa anhydrytowego. Jest to nowoczesny materiał, który ma wiele zalet, jak chociażby fakt, ze łatwo się je kładzie. Obniżają także koszty w trakcie projektowania i kładzenia dając równe, gładkie podłoże.

Co to są posadzki anhydrytowe?

Posadzki anhydrytowe są to płynne wylewki samopoziomujące, które wytwarzane są na bazie spoiwa anhydrytowego

Jastrych anhydrytowy, który potrzebny jest do stworzenia posadzki, ma płynną, samopoziomującą się konsystencję. Ma możliwość wpływania na wygląd okładzin, które się do niego stosuje. Podkład ten ma bardzo dużą uniwersalność i może być położony na gres, posadzki drewniane, wykładziny i kamień.

Posadzki anhydrytowe Zabrze i inne miasta polecają jako alternatywę dla wylewek cementowych. Posadzki te są gotowymi mieszankami, które mają wysokie parametry termoprzewodzące, a także wysoką wytrzymałość. Wykorzystuje się je najczęściej w trakcie budowy budynków, które maja dużą powierzchnię, a także domków jednorodzinnych. wykorzystuje się je także do budowy lub remontów szpitali lub szkół.

Posadzki anhydrytowe Zabrze- zalety

Główną zaletą wylewki anhydrytowej jest fakt, że schnie bardzo szybko, czas jej położenia jest również krótki. Kładzie się ja przeważnie w ciągu jednego dnia i już po około czterdziestu ośmiu godzinach można po niej swobodnie chodzić. Natomiast po pięciu dniach możliwe jest włączenie ogrzewania podłogowego.

Zaletą takiej posadzki są duże możliwości dylatowania. Nie ma też żadnych przeciwwskazań do położenia takiej posadzki, poza tym, ze nie powinno się jej kłaść w miejscach, gdzie jest duża wilgotność, chyba, ze zapewni się jej ochronę w postaci folii płynnej. Folia ta chroni posadzkę przed zawilgoceniem, ponieważ ma doskonałą hydroizolację.

Dzięki temu, że anhydryt jest bardzo wytrzymały, w przypadku podłogi na warstwie izolacyjnej, która niezwiązana jest z podłożem, można położyć cienką warstwę

Pozostałe zalety to fakt, że nie wymagają dodatkowego szlifowania co pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Wylewka ta szybko osiąga twardość, a także jest odporna na zginanie i ściskanie, co sprawia, że jest bardzo elastyczna. W takim przypadku zbrojenie nie jest konieczne, a to pozwala przyśpieszać pracę. Jest także lżejsza niż cementowa i gwarantuje równy podkład, a to zapobiega niepotrzebnemu i nadmiernemu obciążaniu stropu.

Grubość wylewki anhydrytowej

Dzięki temu, że anhydryt jest bardzo wytrzymały, w przypadku podłogi na warstwie izolacyjnej, która niezwiązana jest z podłożem, można położyć cienką warstwę. Pozwala to zaoszczędzić materiał i ułatwić, a także przyspieszyć wydostanie się ciepła z podłogi, w przypadku ogrzewania podłogowego. Posadzka anhydrytowa nagrzewa się bardzo szybko.