W ostatnim czasie dużym uznaniem cieszą się wylewki anhydrytowe Katowice to miasto z dużymi możliwościami. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu używano głównie wylewki cementowej.
Zalety wylewki anhydrytowej
Należy pamiętać, żeby starannie przygotować podłoże pod wylewkę anhydrytową. Niestety większość osób to bagatelizuje, ponieważ jest to bardzo czasochłonne. Ma to jednak ogromny wpływ na finalne działanie systemu grzewczego. Jeżeli nie masz wystarczającego doświadczenia to możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej ekipy budowlanej. Takich pomieszczeniach jak sauny oraz pralnie przemysłowe nie można wykonywać wylewek anhydrytowych. Warto dodać, że podłoga jest jednym z najważniejszych elementów w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Wylewka jest nazywana także jastrychem i powinna być wykonana przed wykończeniem podłogi. Nie ma przy tym znaczenia, czy do wykończenia użyjesz parkietu, paneli, wykładziny, czy może płytek. Wylewka anhydrytowa sprawdzi się idealnie, gdy zdecydujesz się na montaż ogrzewania podłogowego. Wynika to z faktu, że bardzo dobrze przewodzi ciepło instalacji grzewczej. Wylewka samopoziomująca to nowoczesny materiał, który został wytworzony na bazie spoiwa anhydrytowego. Stosując wylewkę anhydrytową można znacząco obniżyć koszty wykonania i zaoszczędzić sporo czasu. Można ją stosować na ogrzewanie podłogowe, ponieważ ma podwyższoną przenikalność cieplną. Można śmiało powiedzieć, że jest to wytrzymały i solidny podkład pod panele lub płytki.
Wykonanie wylewki
Wykonanie wylewki anhydrytowej nie jest wcale tak skomplikowane, jakby się mogło wydawać. Na samym początku należy ustalić poziom posadzki. Można to zrobić przy pomocy specjalnych stojaków niwelacyjnych oraz niwelatora. Stojaki niwelacyjne trzeba rozstawić w pomieszczeniu. Należy pamiętać również o przygotowaniu dylatacji obwodowych. Wokół stojaków niwelacyjnych także powinny się znaleźć dylatacje. Zaprawa anhydrytowa połączona z wodą powinna być wylana na odpowiednio przygotowane podłoże. Robi się to przy pomocy giętkiego przewodu złączonego z pompą. Później trzeba jeszcze odpowietrzyć posadzkę. Ostatnim etapem jest wyrównanie powierzchni przy pomocy szczotek. Wszystkie prace wykończeniowe najlepiej wykonywać w pozycji stojącej, ponieważ w ten sposób najmniej obciążamy plecy. Gdy decydujesz się na posadzki anhydrytowe to przydatna może być zaprawa wyrównująca. Dzięki temu można posadzkę wykonać bardzo sprawnie i szybko. Przed ułożeniem płytek lub paneli, należy ułożyć podkład podłogowy. Z pewnością jest to bardzo szybki i wygodny sposób.