Triumfalnym powrotem na światowe wystawy anhydrytu jest wnętrze Katowickiej Spodki. Surowiec ten uznano w przeszłości za marnej jakości, ale dziś jest on
uważany za elitarny.
Jednym z elementów, które są z niego budowane, są wylewki.

Na Opolszczyźnie możemy spotkać się z dwoma typami anhydrytu: gipsowym i solnym. Gipsowy anhydryt to naturalna mieszanina gipsu i wody, która tworzy się podczas erozji skał gipsowych. Z kolei solny anhydryt to mieszanina chlorku sodu i wody, która powstaje w wyniku utleniania siarczanu sodu. Anhydryty są bardzo trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz na większość chemikaliów. Ze względu na te cechy są one idealne do stosowania wewnątrz budynków.

Anhydrytowe wylewki na Opolszczyźnie

Szczegóły Opolszczyzna w składzie której znajduje się głównie anhydryt to obszar usytuowany w południowej części Polski. Zajmuje powierzchnię 12 810 km² i liczy ponad 1,1 mln mieszkańców. Ukształtowanie terenu jest bardzo urozmaicone, dzięki czemu można spotkać tutaj wzniesienia sięgające nawet ponad 500 m n.p.m., a także Nizinę Śląską czy Kotlinę Konińską. Najbardziej charakterystycznymi rzekami są Odrza i Wisła (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wisła).

Triumfalnym powrotem na światowe wystawy anhydrytu jest wnętrze Katowickiej Spodki

Wylewki z anhydrytu – ciekawostka turystyczna Opolszczyzny

Zwiedzając Opolszczyznę, warto zwrócić uwagę na ciekawą turystyczną atrakcję, jakimi są wylewki z anhydrytu. Jest to pustynna skała, która powstała wskutek działania
wody i soli.
Wylewki z anhydrytu są bardzo popularne wśród turystów ze względu na swoje unikatowe walory estetyczne.

Nietypowe wylewki – anhydrytowe cuda na Opolszczyźnie

Beta anhydrytowe wylewki to najnowszy trend w środowisku budowlanym. Jest to bardzo lekki cement, który łatwo się miesza i jest idealny do stosowania na betonie, płytach gipsowo-kartonowych lub drewnie. Dzięki temu można uzyskać bardzo gładkie, równe powierzchnie bez żadnych grudek. Wylewki anhydrytowe są odporne na wilgoć i kurz, dzięki czemu są idealne do stosowania w łazienkach lub kuchniach. Wylewki anhydrytowe są coraz popularniejsze ze względu na swoje unikalne właściwości. Jest to materiał bardzo lekki, który łatwo się miesza. Dzięki temu można uzyskać bardzo równe powierzchnie bez żadnych grudek. Wylewki anhydrytowe są odporne na wilgoć i kurz, dzięki czemu są idealne do stosowania w łazienkach lub kuchniach.

Triumfalnym powrotem na światowe wystawy anhydrytu jest wnętrze Katowickiej Spodki

Anhydrytowe wylewki słyną ze swojej trwałości oraz eleganckiego wyglądu. Jest to jeden z najbardziej popularnych rodzajów wylewek, ponieważ sprawdza się on doskonale we wnętrzach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka czy kuchnia.

Coś dla miłośników nietypowych wylewek – anhydrytowe cuda na Opolszczyźnie

W 1978 roku w Opolu powstał Zakład Produkcyjny characterizezujący się produkcją anhydrytowych płytek podłogowych. W derbach swojej działalności, firma skupia się na tworzeniu niestandardowych anhydrytów, które służą za dekoracje wnętrz. Prace nad nowymi projektami trwają cały czas, a efekty można już zobaczyć na terenie Opolskiego.

Anhydrytowe płytki podłogowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników nietypowych wylewek. Panele tego typu łatwo się montuje i cieszą oko swoim unikatowym wzorem. Ponadto, anhydryty są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu mogą służyć przez długie lata. Zakład Produkcyjny oferuje szeroki wybór anhydrytowych płyt do kompleksowej aranżacji każdego wnętrza. Wszystkie produkty charakteryzuje precyzyjne wykonanie oraz estetyczny design. Dzięki temu można stworzyć unikatowe i niepowtarzalne miejsce wewnątrz budynku.