Wylewki anhydrytowe z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność. Ostatnio stały się modnym i często stosowanym trendem w dziedzinie budownictwa. Jeszcze kilkanaście lat temu było nie do pomyślenia, by inna technologia mogła zastąpić tak często stosowane i popularne posadzki cementowe. Jednak stało się!

Wylewki anhydrytowe to nowoczesna technologia, która dzięki swoim niebywałym zaletom jest w ostatnim czasie bardzo często stosowana.

Posadzki anhydrytowe – zalety

Posadzki anhydrytowe są szczególnie polecane na ogrzewanie podłogowe. Nie da się ukryć, iż obecnie większość nowych domów, które budują inwestorzy, opiera się właśnie na ogrzewaniu podłogowym. Wylewka anhydrytowa wykazuje bardzo dobrą skuteczność w połączeniu z takim ogrzewaniem. Charakteryzuje się ona doskonałym przewodzeniem ciepła, co daje potencjalnemu inwestorowi duże oszczędności w dalszym użytkowaniu domu. Tego typu posadzki z powodzeniem mogą być stosowane tam, gdzie na podłodze będzie położone drewno, kamień, czy gres. Rodzaj wykończenia podłogi nie ma takiego znaczenia, gdyż posadzki anhydrytowe wykazują dobre przewodnictwo cieplne na każdej z tych powierzchni. Uniwersalność tego typu wylewek sprawiła, że z każdym rokiem są coraz częściej stosowane, a grono zadowolonych klientów ciągle rośnie.

Inwestorzy kochają proste, nowoczesne i uniwersalne rozwiązania. Wylewki anhydrytowe właśnie takimi są. Ich podstawowe zalety to przede wszystkim:

  • prostota w ułożeniu,
  • szybkość schnięcia,
  • gwarancja równomiernego podkładu,
  • możliwość zrezygnowania z umieszczania dylatacji,
  • lekkość w porównaniu z wylewką cementową,
  • nie wymaga zbrojenia.

Te właściwości powodują, że osoby, którym zależy na stosowaniu rozwiązań nowoczesnych w swoich nowobudowanych domach skłaniają się w stronę wylewek anhydrytowych.

Wylewka anhydrytowa – układanie

Posadzki cementowe jeszcze kilkanaście lat temu wiązały się z zakupem dużych porcji cementu, piasku i mieszaniu tego wszystkiego ze sobą. Posadzki anhydrytowe wykonuje się o wiele szybciej, gdyż wystarczy tylko je rozprowadzić i odpowietrzyć. Niezwykle ważnym aspektem jest szybkość schnięcia tego typu posadzek. Po posadzce anhydrytowej chodzić można już po 48 godzinach, natomiast dalsze prace budowlane i wykończeniowe można prowadzić już po 4 dniach. Jest to niezwykle ważne w przypadku inwestycji, gdzie czas do pieniądz. Gdy inwestorom zależy na tym, by prace remontowo-budowlane były wykonywane jak najszybciej, na pewno zdecydują się na posadzki anhydrytowe.

Wylewki anhydrytowe z powodzeniem sprawdzą się także w łazienkach. Mimo tego, iż nie powinny być narażone na wodę i wilgoć, wystarczy dobrze odizolować przeciwwilgociowo łazienkę, by móc wykonać wylewki anhydrytowe w takim pomieszczeniu.

Wylewki anhydrytowe to nowoczesne rozwiązanie zastępujące w dużym stopniu tradycyjne wylewki cementowe.