W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się posadzki anhydrytowe Zabrze to dosyć duże miasto. Wylewka anhydrytowa powoli zastępuje wylewkę cementową, która była stosowana dawniej.

Podkład anhydrytowy

Postęp technologiczny poszedł mocno do przodu, dlatego obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej byśmy nawet nie pomyśleli

Postęp technologiczny poszedł mocno do przodu, dlatego obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej byśmy nawet nie pomyśleli. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych ekip budowlanych, które cieszą się dobrą opinią i od dłuższego czasu działają na rynku. Anhydryt to odwodniony gips, z którego później powstaje wylewka anhydrytowa. W tym artykule podpowiemy, czym cechują się wylewki tego typu, a także jakie zalety posiadają. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wylewka ma płynną konsystencję i jest masą samopoziomującą. Jest często wykorzystywana w branży budowlanej, ponieważ umożliwia uzyskanie równego oraz gładkiego podłoża. Sprawdzi się też idealnie przy wykonywaniu dylatacji, ponieważ podkład anhydrytowy jest bezskurczowy. Opcje są naprawdę spore, ponieważ przekątna pomieszczeń może wynosić nawet 14 metrów. Żadnych zabiegów pielęgnacyjnych nie trzeba wykonywać po ułożeniu posadzki. Zaletą anhydrytu jest fakt, że dobrze przewodzi ciepło i bardzo szybko się nagrzewa. Dzięki temu w systemach ogrzewania podłogowego sprawdzi się on doskonale.

Zalety posadzki anhydrytowej

Między elementami instalacji ogrzewania podłogowego znajduje się wolna przestrzeń, którą trzeba jakoś wypełnić

Między elementami instalacji ogrzewania podłogowego znajduje się wolna przestrzeń, którą trzeba jakoś wypełnić. Świetnie sprawdzi się w tym celu podkład anhydrytowy, ponieważ ma konsystencję płynną. Do tego łatwo się rozprowadza, ponieważ posiada naturalne samopoziomujące właściwości. Można uzyskać równą i gładką powierzchnię bez zużywania dużej ilości kleju do układania płytek. Warto dodać, że zdecydowanie mniejsza jest również ilość wymaganych dylatacji. Posadzka anhydrytowa jest również elastyczna oraz nie potrzebuje zbrojenia. Przy ogrzewaniu podłogowym sprawdzi się bardzo dobrze, ponieważ świetnie przewodzi ciepło. Ma też dużo mniejszą masę niż wylewka cementowa, dlatego łatwiej ją transportować. Trzeba jednak pamiętać, że wylewka anhydrytowa ma też minusy. Wśród minusów można wymienić małą wytrzymałość oraz odporność na ścieranie. To powoduje, że nie sprawdzi się dobrze w pomieszczeniach gospodarczych oraz przemysłowych. Zdecydowanie lepiej w takich miejscach zastosować wylewkę cementową. Przy ogrzewaniu podłogowym bardzo ważny jest dobór właściwej posadzki. Cena wylewki uzależniona jest nie tylko od użytych materiałów, ale również grubości wylewki. Z reguły trzeba zapłacić około 25 zł za metr kwadratowy.