Niewątpliwie każdy klient podczas budowy lub remontu domu powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość materiałów, które służą do jego wykończenia. Oczywiście od jakości tworzyw zależy zarówno trwałość i wytrzymałość poszczególnych elementów budowy domu, jak i komfort użytkowania pomieszczeń.
Co to jest posadzka anhydrytowa?
Współcześnie jedną z najważniejszych prac wykończeniowych w trakcie budowania domu jest wylewanie posadzki. Bezspornie prawidłowo wykonana wylewka na podłogę musi wyróżniać się wytrzymałością na obciążenia. Konsumenci najczęściej wybierają wylewki cementowe, aczkolwiek sklepy proponują także wylewkę anhydrytową. Wylewka anhydrytowa to nowoczesny podkład podłogowy, który coraz częściej zastępuje wylewkę cementową. Wylewka ta powstaje z odwodnionego gipsu, który zazwyczaj zostaje uzupełniony środkami upłynniającymi oraz wypełniaczami. Należy podkreślić, że na wylewkę anhydrytową można kłaść przeróżne rodzaje okładzin, takie jak płytki czy kamienie. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że wylewka ta jest wrażliwa na zwilżenie wodą i utrzymującą się wilgoć. Poza tym wylewka anhydrytowa posiada ciekłą konsystencję, dzięki czemu tworzy równą i gładką powierzchnię. Posadzki anhydrytowe Śląsk oferuje wykonanie posadzki anhydrytowej w domach i obiektach użyteczności publicznej. Oprócz tego posadzkę anhydrytową można również stosować w nieruchomościach o różnych powierzaniach, np. w szpitalach.
Dlaczego warto wykonać posadzkę anhydrytową?
Obecnie na posadzkę podłogową zazwyczaj stosuje się wylewkę cementową. Z całą pewnością takie rozwiązanie jest ekonomiczne. Jednak w przypadku zastosowania wylewki cementowej mogą wystąpić liczne problemy montażowe. Zatem posadzki anhydrytowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych posadzek cementowych. Produkt ten wykazuje właściwości samopoziomujące, co gwarantuje uzyskanie gładkiej i równomiernej podłogi. Ponadto posadzka anhydrytowa wyróżnia się takimi właściwościami jak:
- wysoka wytrzymałość na zginanie,
- odporność skurczowa,
- bardzo dobra przewodność cieplna, a co za tym idzie, możliwość zastosowania w trakcie montażu podłogi z ogrzewaniem,
- niższy ciężar w porównaniu do posadzki cementowej,
- łatwość w układaniu.
Warto zaznaczyć, że ułożenie posadzki anhydrytowej nie zajmuje zbyt wiele czasu. Nawet w ciągu jednej godziny pracownik może zakryć zaprawą anhydrytową podłogę o powierzchni do 100 m². Na tak bardzo krótki czas wykonania takiej rodzaju zaprawy wpływa nie tylko sposób jej rozprowadzenia, ale też to, że nie wymaga przeprowadzenia prac zbrojeniowych.